Nejlepší hračky pro kojence a batolata

Nejlepší hračky pro kojence a batolata

Je to pár dní co jste si přivezli domů vašeho drobečka a už plánujete jak si s ním budete hrát? Je to sice hezká představa, ale ještě ji raději na několik týdnů odložte. První týdny ten váš malý uzlíček, při troše štěstí, prospí a bude ho zajímat jenom jedno – máma.

O několik týdnů později se ale již můžete těšit na několik desítek minut denně, kdy miminko začne být vzhůru a postupně začne objevovat své okolí. Zažijete jeho první usměvavé reakce na váš hlas a bude potřeba jej trošičku zabavit. Miminka cca do 3 měsíců nejlépe vnímají černou, bílou a červenou barvu. Později jej zaujmou i ostatní barvičky, ale ze začátku jeho pozornost upoutáte především touto kombinací barev. Co tedy v tomto období pořídit na hraní? Naší dcerce se nejvíce líbily následující knihy a hračky:

Bezkonkurenčně u nás vyhrály černobílé kartičky se zvířátky. My jsme pořídily ty z webu cernanabile.cz.

Z knížek je za nás top leporelo Kontrastní zvířátka od Bohdana Lukáše. Jedná se o oboustranné leporelo (formou knihy – tvrdý papír) s moc hezkými obrázky, které naše dcera prostě miluje. Obrázky pozoruje především při pasení koníků a vydrží tak opravdu velmi dlouho.

Od stejného autora jsem zakoupila i druhý díl, který se doporučuje od věku 3M+. Toto leporelo je doplněno i dalšími barvami jako je zelená a oranžová. Bohužel ale musím říct, že některé obrázky na mě působí docela děsivě. Dceři se líbí, upřednostňuje ale první díl.

Kontrastní zvířátkaKde koupit?

Další oblíbenkou knížečkou jsou Obrázky pro miminko. Jedná o se černobílé leporelo s různými obrázky (pes, klíče, knoflík, apod.).

Obrázky pro miminkoKde koupit?

Poslední a velmi žádanou knížkou je u nás Černobíle pro nejmenší II. s červenou.

Černobíle pro nejmenší IIKde koupit?

V cca 10 týdnu dcerka objevila ručičky a začala se učit chytat míček a uchopovat různé hračky. Velmi jsme si oblíbily hračky od Hencz Toys viz následující obrázky.

Míček můžete pomocí šňůrky zavěsit na hrazdičku nebo díky klipu na kočárek připnout na autosedačku.

Hencz Toys úchopový míček červený

Kde koupit?

Plyšové oboustranné leporelo s kontrastními barvičkami, zrcátkem, různými šňůrkami. Některé části rovněž šustí.

Hencz Toys černobílé kontrastní leporelo

Kde koupit?

Spirála do kočárku pro zabavení vašeho mimča než usne se vždy hodí. Díky barvám a zavěšeným hračkám jsme ji měli moc rádi. Aktuálně mě ale více zaujal závěs od značky Canpool, který je mnohem lépe propracovaný.

Canpol babies závěsná plyšová hračka

Kde koupit?

Chybět u nás také nesmí černobílý chrastící špendlík. Miminko zaujme zvukem a zároveň hezky natrénuje úchop.

Profibaby Chrastítko špendlík černobílé

Kde koupit?

Dále mohu vřele doporučit zrcátko od Fischer Price. Je rozkládací a pomocí sucháče jej zase rychle zavřete – skvělé na cestování. Jedna strana je šustivá, druhá píská. Za nás super!

Mattel Fisher Price zrcátko opičkaKde koupit?

Mezi další oblíbenou hračku k zavěšení je lvíček nebo sloník od Lamaze. Lvíček je stále v prodeji, sloníka bohužel už nezakoupíte. Mrkněte ale na jejich další výrobky, které jsou nejen krásné, ale děti je miluji.

Lamaze malý mazlíček LevKde koupit?

V cca půl roce se začala dcera plazit a tím se jí neskutečně rozšířil svět. Vše musela ošahat a ožužlat. V této fázi a i později se nám tak osvědčily gumové kostky Clemmy, které jsou vyrobené z netoxické gumy. Jsou měkké, barevné, lehké. Pro manipulaci dítěte ideální.

gumové kostkyPorovnat ceny eshopů Koupit na Agatinsvet.cz

Skvělou zábavou jsou i barevné kartonové kostky s různými motivy. Mě velmi baví ty od francouzské značky Djeco. Další motivy najdete zde.

Skládací kostky pyramida - Můj den

Koupit na Agatinsvet.cz

Další zábavnou a jednoduchou stavebnicí je SmartMax. Jsou různé sady, ale všechny na stejném principu, kdy spojujete jednotlivé části pomocí magnetu.

stavebnice smartmax

Porovnat ceny eshopů Koupit na Agatinsvet.cz

Velké využití u nás našly i chytré puzzle, se kterými si hrajeme do teď. Je to výborná hračka pro podporu koordinace oka a ruky, jemné motoriky, prostorového vnímání, ale i logiky. Dílky pak rovněž můžete využít k učení barev a tvarů.

Chytré puzzleKoupit na Agatinsvet.cz

A jaká hračka nebo knížka vyhrála u vás? Pochlubte se svými tipy. 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *