Matrace pro miminko

Matrace pro miminko

Jak vybrat matraci pro miminko?

Pokud jste už vybrali vhodnou postýlku pro vaše nenarozené miminko, nastal nejspíš i čas na výběr kvalitní matrace. Na trhu najdete hned několik typů matrací – molitanové, kokosové, PUR pěna, studená pěna, paměťová pěna, přírodní latex, pružinové nebo třeba sendvičové matrace. Také vám jde z toho hlava kolem? Níže proto najdete základní informace o jednotlivých typech doporučovaných matrací a také nějaké mé tipy.

Nejčastěji vyráběnými a cenově dostupnými matracemi pro miminka jsou matrace z PUR pěny a sendvičové matrace.

Matrace vyrobené z PUR pěny jsou vlastně matrace molitanové. Možná jste četli, že molitanové matrace nejsou úplně vhodnou volbou pro miminko, ale v tomto případě je vhodné se zaměřit na kvalitu použité pěny a její hustotu. Čím je číslo hustoty vyšší, tím by měla být matrace kvalitnější. Jako nevýhodu tohoto typu matrace můžeme brát horší regulaci tepla (více hřejí) a také hůře odvětrávají.

Velmi kladné ohlasy co se týče materiálu má v posledních letech kokos. Tento materiál je vhodný pro alergiky nebo astmatiky a samozřejmě budou jásat příznivci přírodních materiálů. Navíc tento materiál poskytuje velmi dobré ortopedické vlastnosti. Problém s čistě kokosovou matrací může ale nastat v případě navlhnutí. Matraci totiž nemůžete vyprat a čištění je tak velmi obtížné.

S kokosovým vláknem se tak velmi často setkáváme v sendvičových matracích, které jsou skvělé v tom, že se skládají z několika vrstev a jejich různá kombinace vám tak může nabídnout mnohem více než ostatní typy matrací. Ať už třeba mluvíme o tvrdosti nebo prodyšnosti materiálu. Střed matrace tvoří PUR pěna, ostatní vrstvy se pak mohou například skládat z kokosového vlákna nebo různých druhů pěny.

Na co se tedy přesně při výběru matrace zaměřit?

  • tvrdost matrace – pro miminka je lepší mít tvrdý základ, vyhněte se tak měkkým matracím
  • velikost matrace – volte dle zakoupené postýlky
  • prodyšnost
  • oboustranná matrace – doporučuje se matraci pravidelně otáčet
  • potah
  • výška matrace – pokud chcete používat monitor dechu, doporučuje se maximální výška matrace do 10 cm

Mé doporučení:

Velice mě zaujala matrace Träumeland MONDSCHEIN, za kterou si sice připlatíte, ale kvalita se zde nezapře. Matrace je vyrobena ze za studena vyráběné vysoce kvalitní pěny. Má ventilační drážky a vzduchové kanálky – matrace je tak prodyšná a dobře větrá. Navíc se díky potahu Sleep Safety nemusíte bát promočení, vlhkost se totiž nedostane k jádru matrace.

Träumeland MONDSCHEIN dětská matracePorovnat ceny eshopů

Nejvíce oblíbenou a nejspíše i nejčastěji kupovanou matrací do dětské postýlky je sendvičová matrace skládající se z kombinace kokos-molitan-kokos od značky Scarlett. Matrace od této značky deklarují vysokou pevnost a pružnost. Matrace je oboustranná. Matraci navíc zakoupíte za velmi příjemnou cenu.

Scarlett kokosová matrace pro miminkoZobrazit recenzePorovnat ceny eshopů

Další doporučenou matrací od stejné značky je model Jitka, která je naopak vyrobena ze dvou vrstev profilované vysoce elastické PUR pěny. Potah matrace je možné sundat a rovněž prát. Vyroben je z 68 % bavlny a 32 % polyesteru.

Scarlett Jitka dětská matraceZobrazit recenzePorovnat ceny eshopů

Velmi kladné hodnocení od uživatelů má i matrace Max-i Junior, která oplývá střední tvrdostí. Je vyrobena z velmi kvalitní polyuretanové pěny a kokosového vlákna. Pěna zajišťuje vzdušnost a pružnost matrace. Kokosové vlákno je zase velmi odolné proti bakteriím a houbám. Dále zajišťuje vhodnou cirkulaci vzduchu matrace.

Max-i junior dětská matrace

Zobrazit recenzePorovnat ceny eshopů

Poslední doporučenou matrací je Scarlett Magna, která nabízí kombinaci technologie polyuretanového jádra s klasickým potahem z bavlny. Výhodou této technologie je extrémní přizpůsobivost tělu a taktéž vašemu miminku umožňuje správné držení těla.

Scarlett Magna dětská matrace

Porovnat ceny eshopůNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *