Nejlepší autosedačka 0-13 kg

Nejlepší autosedačka 0-13 kg

Časy, kdy jste se báli cestovat s vašim narozeným miminkem jsou neodvratně pryč. Připevnění hluboké korby pouze pásem auta bylo za trest a miminko uvnitř vlastně nebylo zabezpečeno nijak. Zdá se vám to jako středověk? Ono to ale není zase tak dávno.

V následujícím článku naleznete doporučení na autosedačky ve váhové kategorii 0-13 kg. Jedná se tedy o autosedačky – vajíčka – pro ty nejmenší. Při výběru byl kladen důraz především na bezpečnost a praktickou stránku.

Nejoblíbenější autosedačkou s perfektní výbavou je model od Cybex ATON 5. Vybírat můžete z široké nabídky barevných kombinací – Soho Grey, Granite Black, River Blue, Magnolia Pink a nebo třeba Autumm Gold. Autosedačka je opatřena výškově nastavitelnou opěrkou hlavy, lineární ochranou při bočním nárazu, odnímatelnou vnitřní vložkou, sklápěcí sluneční stříškou a mimo jiné i třeba integrovaným nastavením výšky sedačky. Na základě nastavení výšky opěrky hlavy se automaticky nastaví i systém pásů. Obsluha je tak velmi jednoduchá a model je vhodný i pro velmi malá miminka.

Autosedačku můžete zakoupit samostatně nebo se základnou isofix. Sedačka je navíc díky možnosti zakoupení adaptérů kompatibilní s širokou škálou značek kočárků jako jsou například Bugaboo, Baby Jogger nebo Mamas & Papas. 

Kde koupit?

Dětskou autosedačku Maxi-Cosi Pebble Pro i-Size 2020 pořídíte v základních pěti barvách a je vhodná pro děti do 12 měsíců nebo do 75 cm. U tohoto modelu je brán velký důraz na bezpečnost, a tak není překvapením, že sedačka splňuje nejnovější normy i-Size (R129). Je opatřena systémem boční ochrany, tří bodovým bezpečnostním pásem a rovněž můžete nastavit i její výšku. Vajíčko můžete v autě připevnit bezpečnostním pásem vozidla nebo pomocí základny BabyFix nebo 3wayFix, která je opatřena světelnými a zvukovými upozorněními pro správné připevnění. Samozřejmostí je také možnost dokoupení adaptérů na konstrukce různých značek kočárků jako například Bugaboo.

Maxi Cosi Pebble Pro i-size 2020

 

Kde koupit?

Autosedačka Britax Römer Baby Safe 2 i-Size 2019 splňuje normu ECE R129 (I-size) a jedná se o jednu z mála větších autosedaček tohoto typu. Její užívání se doporučuje do 15 měsíců nebo výšky 83 cm. Stejně jako u výše zmíněných vajíček je i tento model opatřen ochranou proti bočnímu nárazu, vložkou pro novorozence, sluneční clonou a bezpečnostním pásem. Rovněž jako u sedačky Cybex Aton 5 můžete nastavit opěrku hlavy a popruhy pásu. Co Vám ale Britax Römer Baby Safe 2 i-Size 2019 nabídne navíc? Polohu vleže! Díky patentovanému naklápěcímu systému můžete polohu autosedačky uzpůsobit potřebám vašeho dítěte. Pomyslnou třešničkou na dortu je možnost výběru z neuvěřitelných 19 barevných kombinací. Palec nahoru dávám za krásné výrazné barvy jako jsou Wine Rose, Ocean Blue, Burgundy Red, Coral Peach.

Sedačku můžete v autě připevnit bezpečnostními pásy automobilu nebo pomocí základny.

Britax Römer Baby Safe 2 autosedačka

Kde koupit?

V případě, že hledáte levnější variantu, která ale zároveň nabídne vašemu miminku požadované bezpečí a komfort vsaďte na Maxi-Cosi Cabriofix 2019Za cenu něco okolo 3 000 Kč má sedačka nastavitelnou výšku popruhů, systém boční ochrany, tří bodový pás, novorozeneckou vložku a stříšku proti slunci. K vajíčku je možné dokoupit základnu FamilyFix nebo EasyFix. První zmiňovaná základna vám navíc umožní vajíčko nastavit do 5 poloh a také ji následně můžete použít i pro autosedačku Pearl. Autosedačka je vhodná pro děti do cca 75 cm nebo 13 kg.

Výrobce opět nabízí širokou nabídku barev.

Maxi Cosi Cabriofix autosedačka

Kde koupit?

iZi Go Modular i-Size je vajíčko od skandinávského výrobce BeSafe, která je vhodná pro děti od 40 do 75 cm. Tento model také splňuje normu ECE R129 a do auta ji můžete připevnit buď tříbodovým pásem vozidla nebo pomocí báze iZi Modular, kterou následně využijete i u větší autosedačky pro děti do 4 let. Díky bočnímu vyztužení je sedačka velmi bezpečná a rovněž si můžete dle miminka uzpůsobit opěrku hlavy a přídavného polstrování. Výčet barevných kombinací najdete zde nebo u následně zobrazeného prodejce.

BeSafe iZi Go Modular autosedačka

Kde koupit?

Anglický výrobce Joie a jeho výrobky se řadí mezi nejprodávanější autosedačky ve Velké Británii. Za zmínku pak jistě stojí model i-Level 2019 s isofixovou základnou. Autosedačka je velmi prostorná, a tak ji můžete bez problémů používat do 85 cm nebo do váhy 13 kg. Výrobce použil několik systémů ochrany dítěte při bočním nárazu a rovněž systém Grow Together, který umožňuje nastavit výšku pásů a podhlavníku. Oproti jiným sedačkám je možné tento model nastavit do 3 poloh sklonu. K zakoupení je v omezeném barevném provedení a to buď v barvě šedivé nebo cihlové.

Joie i-LevelKde koupit?

Posledním mým doporučením v rámci této váhové kategorie je vajíčko Klippan Dinofix. Autosedačku je možné do auta připevnit pomocí pásů nebo základny isofix. Tento model je pohodlný a vysoce komfortní. Zároveň splňuje nejpřísnější kritéria pro bezpečnost. Vybírat můžete ze tří barevných kombinací.Klippan Dinofix Kde koupit?2 komentáře ke článku “Nejlepší autosedačka 0-13 kg”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *