Nejlepší autosedačka 0-13 kg

Nejlepší autosedačka 0-13 kg

Časy, kdy jste se báli cestovat s vašim narozeným miminkem jsou neodvratně pryč. Připevnění hluboké korby pouze pásem auta bylo za trest a miminko uvnitř vlastně nebylo zabezpečeno nijak. Zdá se vám to jako středověk? Ono to ale není zase tak dávno.

V následujícím článku naleznete doporučení na autosedačky ve váhové kategorii 0-13 kg. Jedná se tedy o autosedačky – vajíčka – pro ty nejmenší. Při výběru byl kladen důraz především na bezpečnost a praktickou stránku.

Nejoblíbenější autosedačkou s perfektní výbavou je model od Cybex ATON 5. Vybírat můžete z široké nabídky barevných kombinací – Soho Grey, Granite Black, River Blue, Magnolia Pink a nebo třeba Autumm Gold. Autosedačka je opatřena výškově nastavitelnou opěrkou hlavy, lineární ochranou při bočním nárazu, odnímatelnou vnitřní vložkou, sklápěcí sluneční stříškou a mimo jiné i třeba integrovaným nastavením výšky sedačky. Na základě nastavení výšky opěrky hlavy se automaticky nastaví i systém pásů. Obsluha je tak velmi jednoduchá a model je vhodný i pro velmi malá miminka.

Autosedačku můžete zakoupit samostatně nebo se základnou isofix. Sedačka je navíc díky možnosti zakoupení adaptérů kompatibilní s širokou škálou značek kočárků jako jsou například Bugaboo, Baby Jogger nebo Mamas & Papas. 

Porovnat ceny eshopů

Dětskou autosedačku Maxi-Cosi Pebble Pro i-Size pořídíte v základních pěti barvách (oblíbená černá) a je vhodná pro děti do 12 měsíců nebo do 75 cm. U tohoto modelu je brán velký důraz na bezpečnost, a tak není překvapením, že sedačka splňuje nejnovější normy i-Size (R129). Je opatřena systémem boční ochrany, tří bodovým bezpečnostním pásem a rovněž můžete nastavit i její výšku. Vajíčko můžete v autě připevnit bezpečnostním pásem vozidla nebo pomocí základny BabyFix nebo 3wayFix, která je opatřena světelnými a zvukovými upozorněními pro správné připevnění. Samozřejmostí je také možnost dokoupení adaptérů na konstrukce různých značek kočárků jako například Bugaboo.

Maxi Cosi Pebble Pro i-size 2020

 

porovnat ceny eshopů

Autosedačka Britax Römer Baby Safe 2 i-Size splňuje normu ECE R129 (I-size) a jedná se o jednu z mála větších autosedaček tohoto typu. Její užívání se doporučuje do 15 měsíců nebo výšky 83 cm. Stejně jako u výše zmíněných vajíček je i tento model opatřen ochranou proti bočnímu nárazu, vložkou pro novorozence, sluneční clonou a bezpečnostním pásem. Rovněž jako u sedačky Cybex Aton 5 můžete nastavit opěrku hlavy a popruhy pásu. Co Vám ale Britax Römer Baby Safe 2 i-Size nabídne navíc? Polohu vleže! Díky patentovanému naklápěcímu systému můžete polohu autosedačky uzpůsobit potřebám vašeho dítěte. Palec nahoru dávám za krásné výrazné barvy jako jsou Wine Rose, Ocean Blue, Burgundy Red, Coral Peach.

Sedačku můžete v autě připevnit bezpečnostními pásy automobilu nebo pomocí základny.

Britax Römer Baby Safe 2 autosedačka

porovnat ceny eshopůKoupit na Alza.cz

V případě, že hledáte levnější variantu, která ale zároveň nabídne vašemu miminku požadované bezpečí a komfort vsaďte na Maxi-Cosi CabriofixZa cenu něco okolo 3 000 Kč má sedačka nastavitelnou výšku popruhů, systém boční ochrany, tří bodový pás, novorozeneckou vložku a stříšku proti slunci. K vajíčku je možné dokoupit základnu FamilyFix nebo EasyFix. První zmiňovaná základna vám navíc umožní vajíčko nastavit do 5 poloh a také ji následně můžete použít i pro autosedačku Pearl. Autosedačka je vhodná pro děti do cca 75 cm nebo 13 kg.

Výrobce opět nabízí širokou nabídku barev.

Maxi Cosi Cabriofix autosedačka

porovnat ceny eshopů

iZi Go Modular i-Size je vajíčko od skandinávského výrobce BeSafe, která je vhodná pro děti od 40 do 75 cm. Tento model také splňuje normu ECE R129 a do auta ji můžete připevnit buď tříbodovým pásem vozidla nebo pomocí báze iZi Modular, kterou následně využijete i u větší autosedačky pro děti do 4 let. Díky bočnímu vyztužení je sedačka velmi bezpečná a rovněž si můžete dle miminka uzpůsobit opěrku hlavy a přídavného polstrování. Výčet barevných kombinací najdete zde nebo u následně zobrazeného prodejce.

BeSafe iZi Go Modular autosedačka

porovnat ceny eshopůKoupit na Alza.cz

Anglický výrobce Joie a jeho výrobky se řadí mezi nejprodávanější autosedačky ve Velké Británii. Za zmínku pak jistě stojí model i-Level s isofixovou základnou. Autosedačka je velmi prostorná, a tak ji můžete bez problémů používat do 85 cm nebo do váhy 13 kg. Výrobce použil několik systémů ochrany dítěte při bočním nárazu a rovněž systém Grow Together, který umožňuje nastavit výšku pásů a podhlavníku. Oproti jiným sedačkám je možné tento model nastavit do 3 poloh sklonu. K zakoupení je v omezeném barevném provedení a to buď v barvě oyster nebo carbon.

Starší model 2020 pak i v barvě gray flannel aktuálně za výprodejovou cenu.

Joie i-Level / Base Signature 2021 carbonporovnat ceny eshopů

Posledním mým doporučením v rámci této váhové kategorie je vajíčko Klippan Dinofix. Autosedačku je možné do auta připevnit pomocí pásů nebo základny isofix. Tento model je pohodlný a vysoce komfortní. Zároveň splňuje nejpřísnější kritéria pro bezpečnost. Vybírat můžete ze tří barevných kombinací.Klippan Dinofix porovnat ceny eshopůNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *