Nejlepší autosedačka 15-36 kg

Nejlepší autosedačka 15-36 kg

V tomto článku se zaměříme na poslední váhovou kategorii mezi sedačkami 15-36 kg, věkově cca 4-12 let. Jedná se už o velké autosedačky, které jsou hodně výškově nastavitelné (100-150 cm). Většinou se do těchto sedaček přechází z váhové kategorie 9-18 kg v posměrné i protisměrné verzi. Při výběru je nutné přihlédnout k tělesné konstituci vašeho dítěte a rovněž se zamyslet jak moc může dítě růst. Pokud je vaše ratolest větší je vhodné zvolit sedačku, která se při zvedání hlavové opěrky roztahuje i do stran (např. Klippan Wego). Nejen u chlapečků pak pozor na pevný háček na pás v rozkroku, který by do budoucna mohl vadit (např. některé modely značky Britax).

Má oblíbená Nuna a její model AACE nabízí za velmi hezký peníz poměrně dost muziky. Její systém 3D Growth totiž umožňuje nastavení nejen výšky (11 poloh), ale i šířky sedačky a délku sedáku (3 polohy, nastavitelné samostatně). Ramenní pásy jsou navázané na podhlavník a díky tomu budou pásy vždy ve správní pozici. Nuna AACE

Kde koupit?

BeSafe iZi Up X3 Fix je další pokračovací sedačka a jejími přednostmi jsou: snadná instalace, jednoduché nastavení výšky hlavové opěrky, dobře řešené uchycení pásu, možnost polohování sklonu zádové a hlavové opěrky (zvládne dítě samo). Mimo jiné je sedačka také vybavena unikátním bezpečnostním systémem (SIR Side Impact Rotation), který při kolizi auta zabrání úrazu dítěte o boční dveře.

BeSafe iZi Up X3 Fix

Kde koupit?

Velmi oblíbenou a chválenou autosedačkou je Klippan Wego. Pro některé z vás je tato značka neznámá, ale na trhu autosedaček působí již od roku 1959 a je jedním z průkopníků ve vývoji protisměrných autosedaček. Model Wego je rostoucí jak do výšky, tak do strany. Oproti jiným sedačkám vyniká navíc v možnosti lehkého polohování. Pro pohodlí a tlumení nárazu je použita paměťová pěna s vysokou hustotou. Zároveň má sedačka dostatečně široký a dlouhý sedák, který zaručí komfort i větším dětem.

Klippan Wego 2020 Sport

Kde koupit?

Skvělou volbou je rovněž další sedačka od značky BeSafe model iZi Flex i-Size, která se velmi jednoduše nastavuje a má špičkové bezpečnostní vlastnosti, které zajišťuje nejen přídavná boční ochrana SIP+. Oproti jiným autosedačkám je dobré zmínit i to, že výšku lze snadno nastavit i s usazeným dítětem (často u sedaček běžně nelze). A nakonec noční můra většiny rodičů při výběru a nastavení autosedačky – sklon sedačky v autě. U tohoto modelu byste si se sklonem měli hravě poradit, protože opěrka zad zde není závislá na sklonu sedačky. Autosedačku tak můžete přizpůsobit sedadlům v různých automobilech. Vybírat můžete z několika hezkých barevných kombinací.

BeSafe iZi Flex FIX i-Size

Kde koupit?

Posledním mým doporučením je sedačka Poled Ball fix pro, která byla testována v nejnáročnějších podmínkách. Hlavní klady této autosedačky:

  • použití EPS materiálu na opěrku hlavy a boční ochranu (materiál, který velmi dobře absorbuje energii nárazu),
  • 9 poloh hlavové opěrky, sedačka tak roste spolu s dítětem,
  • unikátní otočné vodítko pásu (brání kroucení, rozloží jeho zatížení a zvyšuje přilnavost pásu),
  • 2 polohy isofixu (přizpůsobí se tak většině aut),
  • a mnoho dalších.

Poled Ball-Fix Pro Premium 2020 Beetle Red

Kde koupit?Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *