Těhotenský polštář

Těhotenský polštář

Jste v takové fázi těhotenství, kdy už vám začíná bříško překážet a nevíte jak se při spánku uvelebit? Nebo hledáte šikovného pomocníka při kojení miminka? V obou případech vám může vytrhnout trn z paty těhotenský/kojící polštář, který seženete v různých velikostech a tvarech právě podle vašich potřeb.

Před jeho pořízením si tak dobře promyslete na co všechno budete polštář používat. Jsou varianty velkých polštářů, které využijete při spánku, relaxaci, kojení i jako hnízdečko pro vaše miminko. U těchto víceúčelových polštářů ale očekávejte vyšší váhu a díky velikosti i horší manipulaci. Naopak je možné pořídit polštář menší, který slouží převážně jako opora při kojení. Zde je třeba brát v potaz i to, že potah polštáře bude potřeba často prát, a proto je dobré, aby byla svrchní látka snímatelná a daly se případně dokoupit i náhradní potahy.

Z náplní nejčastěji výrobci používají kusový molitan, kuličky nebo duté vlákno. Poslední varianta je antialergenní, drží dobře tvar, materiál je možné prát a při kojení poskytne dostatečnou oporu. Výplně z EPS kuliček se zase dobře formují, miminko do nich hezky „zapadne“, ale při manipulaci výplň šustí a to nemusí být příjemné každému. Navíc se časem tento materiál rozpadá a zmenšuje svůj objem. V případě použití kuliček Sypex nebo Kvalitex se těchto negativ nemusíte obávat. Kuličky jsou vyrobeny z dutého vlákna a jsou měkké, nesypou se a nešustí. U některých polštářů je možné výplň i regulovat. Pokud tedy máte spíše radši méně objemný polštář pod hlavou, zvažte koupi právě tohoto druhu.

Těhotenský polštář s širším využitím (například i k vlastnímu spánku v těhotenství) pořídíte nejčastěji ve tvaru písmene C (oblíbené značky Motherhood, Flumi nebo New Baby) nebo U (například značka Scamp nebo EMI)

Motherhood těhotenský polštář

Přehled těhotenských polštářů

Menší kojící polštář je možné pořídit přibližně za polovinu ceny toho těhotenského a nejoblíbenějším produktem na Heurece je polštář od značky Scamp, dále například Cebuška Physio od firmy Ceba.

Ceba kojící polštář Cebuška physio

Přehled dalších polštářů

Já osobně mám doma velký polštář ve tvaru U s dutým vláknem, který jsem využívala již od poloviny těhotenství při spánku. Od začátku pořízení mi byl opravdu velkým pomocníkem a nedám na něj dopustit. Během těhotenství jsem se v noci často převalovala, a tak jsem nemusela řešit přetáčení i samotného polštáře. Polštář jsme využili i později a to při kojení nebo jako mantinel v posteli. Výplň drží svůj tvar a je mi velmi příjemná. Polštář navíc můžete využít i k relaxaci. Musím ale upozornit na to, že polštář je opravdu velký a těžký. Ke kojení tak vhodný spíše v posteli a je lepší mít polštář připravený.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *