Těhotenský polštář

Těhotenský polštář

Jste v takové fázi těhotenství, kdy už vám začíná bříško překážet a nevíte jak se při spánku uvelebit? Nebo hledáte šikovného pomocníka při kojení miminka? V obou případech vám může vytrhnout trn z paty těhotenský/kojící polštář, který seženete v různých velikostech a tvarech právě podle vašich potřeb.

Před jeho pořízením si tak dobře promyslete na co všechno budete polštář používat. Jsou varianty velkých polštářů, které využijete při spánku, relaxaci, kojení i jako hnízdečko pro vaše miminko. U těchto víceúčelových polštářů ale očekávejte vyšší váhu a díky velikosti i horší manipulaci. Naopak je pak možné pořídit polštář menší, který slouží převážně jako opora při kojení. Zde je třeba brát v potaz i to, že potah polštáře bude potřeba často prát, a proto je dobré, aby byla svrchní látka snímatelná a daly se dokoupit i náhradní potahy.

Z náplní nejčastěji výrobci používají kusový molitan, kuličky nebo duté vlákno. Poslední varianta je antialergenní, drží dobře tvar, materiál je možné prát a při kojení poskytne dostatečnou oporu. Výplně z EPS kuliček se zase dobře formují, miminko do nich hezky „zapadne“, ale při manipulaci výplň šustí a to nemusí být příjemné každému. Navíc se časem tento materiál rozpadá a zmenšuje svůj objem. V případě použití kuliček Sypex nebo Kvalitex se těchto negativ nemusíte obávat. Kuličky jsou vyrobeny z dutého vlákna a jsou měkké, nesypou se a nešustí. U některých polštářů je možné výplň i regulovat. Pokud tedy máte spíše radši méně objemný polštář pod hlavou, zvažte koupi právě tohoto druhu.

Těhotenský polštář s širším využitím pořídíte nejčastěji ve tvaru písmene C a jedním z nejoblíbenějších výrobců je firma Motherhood.

Motherhood těhotenský polštář

Přehled těhotenských polštářů

Menší kojící polštář je možné pořídit přibližně za polovinu ceny toho těhotenského a nejoblíbenějším produktem na Heurece je polštář Cebuška Physio od firmy Ceba.

Ceba kojící polštář Cebuška physio

Přehled dalších polštářů

Já osobně používám velký polštář ve tvaru podkovy s dutým vláknem, protože polštář využívám již od poloviny těhotenství při spánku. Od začátku pořízení je mi opravdu velkým pomocníkem a nedám na něj dopustit. Tento tvar jsem si vybrala především z toho důvodu, že se velmi často v noci převaluji ze strany na stranu a nemusím tak řešit přesun samotného polštáře. Výplň drží svůj tvar a je mi velmi příjemná. Polštář navíc mohu využít i k relaxaci nebo i později při kojení. V druhém případě ale doporučuji mít polštář již připravený. Vzhledem k velikosti a váze může být pro někoho manipulace obtížnější.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *