Nejlepší kočárek na běhání a inline brusle

Nejlepší kočárek na běhání a inline brusle

Pokud se řadíte do kategorie velmi aktivních rodičů a neumíte si představit den bez vyběhnutí nebo in-line bruslí, nemusíte po narození miminka zoufat. Níže najdete několik mých tipů na sportovní kočárky, které jsou pro tyto aktivity vhodné a nebudou vás ani dítě nijak v činnosti omezovat.

Úplnou špičkou na trhu jsou  díky atestům na sportovní zátěž kočárky od značky TFK. Patří sice mezi ty nejdražší, ale kvalitou zpracování a jejich parametry prostě nemají konkurenci. Konstrukce kočárků jsou bytelné, ale zároveň velmi lehké. Konkurovat jim v této kategorii může jen švédská značka Thule, která oplývá stejnými parametry. Bohužel ale Thule a ani žádná další značka již netestuje své produkty právě na výše zmiňovanou sportovní zátěž.

TFK Joggster Sport 2019 (aktuálně za skvělých 15 tisíc Kč) je odlehčený a pyšní se velkým prostorem pro vaší ratolest. Velkým plusem jsou kotoučové brzdy, které ovládáte na rukojeti madla. Oproti jiným typům brzd jsou tyto citlivější a reakce je rychlejší. Rukojeť, madlo, zádovou i nožní opěrku je možné nastavit do různých poloh a výšek. Samozřejmostí jsou 5bodové pásy, prostorný košík a odepínatelný = pratelný potah. Kočárek je testovaný pro sport při rychlosti až 20 km/hod.

TFK joggster sport 2Kde koupit?

Pokud hledáte parťáka do města, ale i na výlety tak vás možná zaujme sourozenec Sportu 2, kterým je Adventure 2. Rozdíl je nejen v konstrukci, ale především v předním kole, které je v tomto případě otočné. U tohoto modelu najdete rovněž kotoučové brzdy s ovládáním na rukojeti, odpružení, nastavení rukojeti, zádové i nožní opěrky a jiné vychytávky, které prostě k správnému sporťáku patří.

TFK Joggster Adventure 2 2019

Kde koupit?

Na upravené pěší cesty se asi nejvíce hodí model Urban Glide 2, který má odlehčenou a zároveň odpruženou konstrukci. Má velká kola, přední kolo je otočné s možností fixace. V případě, že plánujete procházku větším terénem, určitě tak přední kolo zaaretujte! (Zaaretovaním předního kola předcházíte poškození ložiska, tuto funkci kola nepodceňujte – byla jsem svědkem jak se nezafixované kolo při bruslení zaseklo a byla z toho hned kolize). Samozřejmostí vybavení je polohovatelná rukojeť, integrovaná ruční brzda i pětibodový pás. Polstrované sedadlo s odvětráváním je polohovatelné do několika pozic. Nemusíte se bát ani skládání, je opravdu jednoduché a rychlé. Díky vysoké nosnosti (34 kg) kočárek využijete několik let. Jako nevýhodu spatřuji krátký jistící pásek. S tímto problémem se ale bohužel setkáte u všech typů těchto kočárků. Kočárek je možné zakoupit v barvě modré, černé, tmavě šedé a červené.

Thule Urban glide 2 sportovní kočárek

Kde koupit?

Thule Glide 2 oplývá stejnými parametry jako jeho výše zmíněný sourozenec. Rozdíl zde najdete pouze v předním kole, které je větší a není otočné, ale PEVNÉ. Z osobní zkušenosti mohu říct, že se kočárek velmi dobře ovládá (ať při pěší turistice nebo na bruslích), je lehký a terén zdolává jedna báseň. Kočárek velmi rychle složíte, do většího auta jej dáte v pohodě i se zadními koly (např. Škoda Kodiaq). Uvítala bych jen delší stříšku, na kterou jsem zvyklá u našeho městského kočárku.

Thule Glide 2 sportovní kočárek

Kde koupit?

Od výrobce Baby Jogger rovněž můžete pořídit model City Elite, který je kvůli menším kolečkům spíše vhodnější na městské zpevněné stezky. Ostatní vlastnosti kočárku jsou jinak velmi podobné. Barevná provedení: červená, černá, béžová a tmavě modrá.

Baby Jogger city elite 2019 sportovní kočárek Kde koupit?

I přes nižší nosnost 17 kg určitě stojí za zmínku i sporťák od značky Britax Römer model BOB Revolution PRO. Kočárek působí velmi sportovním vzhledem a stejně jako jeho konkurenti vám nabídne odpruženou konstrukci, velká kola – přední otočné s aretací, ruční brzdu, nastavitelnou rukojeť, polohovatelnou opěrku zad, pěti bodový pás a mimo jiné i třeba reflexní prvky. Britax Römer Bob Revolution pro

Kde koupit?

Pokud chcete s kočárkem sportovat, ale zároveň za něj nechcete platit velké částky, můžete mrknout na Hauck Runner 2020, který za částku kolem 5 000 Kč nabízí docela dost muziky. Nosnost kočárku uvádí výrobce až 25 kg a nechybí mu velká kola (přední kolo je otočné s fixací), nastavitelná výška rukojeti, polohovatelná opěrka zad (pozor – zadní část tvoří pouze síťovina) a pětibodový pás. Kočárek se snadno skládá a nezabere vám tolik prostoru v kufru. Za tuto cenu ale rozhodně nečekejte ruční brzdu, která je za mě například u in-line bruslí nutností. 

Hauck Runner 2019 sportovní kočárek

Kde koupit?

A jaký kočárek ke sportovním účelům využíváte vy? Podělte se s námi o vaši zkušenost níže v komentáři.1 komentářů ke článku “Nejlepší kočárek na běhání a inline brusle”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *