Jak vybrat dětskou postel

Jak vybrat dětskou postel

Spolu s kočárkem a autosedačkou je dětská postel bezesporu další důležitou součástí dětské výbavičky, a proto byste měli věnovat dostatečný čas jejímu výběru.

Pro novorozence budeme hledat postýlky o rozměru 120×60 cm s bočnicemi. Zvažte, zdali budete volit postýlku s pevnou bočnicí nebo s vyndavací příčkou. Mým favoritem je druhá varianta. Postýlka tak totiž může nějaký čas růst s dítětem a vy alespoň trochu ulevíte svým zádům.

Větší postel o rozměrech 180×90 nebo 180×80 cm volíme pro už odrostlejší dítě, které nám z postýlky s bočnicemi vyrostlo. Zakoupit se dají samozřejmě i postele s menšími rozměry jako 140×70 nebo 160×80 cm, ale osobně si myslím, že praktičtější je už pořídit větší postel. Jakou máte zkušenost vy?

Při vybírání této postele myslete na vhodnou výšku lůžka (kolem 25 cm), aby dítě mohlo do postele vyšplhat samo. Případně postýlku doplňte o schůdky. Výhodou těchto větších postelí může být další úložný prostor. Pokud jej máte málo, nebo jednoduše nechcete neustále luxovat prach pod postelí, pořiďte postel s výsuvnými šuplíky. Plánujete-li koupit větší postel pro menší dítě, které se v noci hodně vrtí a přetáčí určitě mrkněte na bezpečnostní zábrany, které zabrání jeho pádu. Tyto zábrany se dají jednoduše nainstalovat i později odinstalovat.

Cena postýlek se odvíjí od materiálu, velikosti, ale také zpracování a pořídíte ji už od 1000 Kč. Nejoblíbenější postýlky pro novorozence jsou od značky Klups, Drewex nebo Scarlett. A trendem posledních let jsou postýlky s motivem zvířátka.

Jednolůžka pro větší děti se dají pořídit od cca 2 000 Kč. Zde samozřejmě záleží, zdali chcete jednoduchou postel, velice módní konstrukci ve tvaru domečku nebo třeba palandu s hracím koutkem nebo psacím stolem.

V případě sdíleného pokoje doporučuji patrové postele, které vám ušetří v dětském pokoji hromadu místa.

 

Doporučení dětských postýlekDoporučení postele pro větší dítěNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *