Nejlepší autosedačka 9-18 kg

Nejlepší autosedačka 9-18 kg

Autosedačky ve váhové kategorii 9-18 kg budete pořizovat až poté, co se vaše miminko nebude vejít svou výškou (75-83 cm) do tzv. vajíčka nebo přesáhlo váhu cca 13 kg. Jedná se tak většinou o děti v batolecím věku, která se již umí sama posadit, ale stále v autosedačce potřebují oporu hlavy. Odhadovat délku využití sedačky je bohužel velmi individuální. Některé dítě dosáhne váhy 18 kg ve dvou letech, jiné až ve čtyrech. Pokud se ale vaše dítě stále vejde do vajíčka, určitě jej využijte do poslední chvíle. Tento typ autosedačky je pro vaše dítě tou nejbezpečnější volbou. Nenechte se zbytečně strhnout svým okolím, že již vajíčko nepotřebujete nebo že se dítěti mačkají nožičky. Z vajíčka odrostete ve chvíli, kdy vašemu drobečkovi přesahuje hlavička.

Níže najdete můj doporučený výběr rozdělený na autosedačky splňující normu ECE R44 a dále ECE R129 i-Size. Obě normy zahrnují mnoho přísných podmínek, které autosedačky musí splňovat. Druhá uvedená norma je ale rozšířená a splňují ji autosedačky, které je možné umístit i do protisměru (já osobně přeferuji). Výběr je seřazený dle ceny vzestupně.

 

Jednou z těch nejlevnějších variant je sedačka Britax Eclipse, kterou zakoupíte už od cca 2 500 Kč. Autosedačka disponuje ochranou proti bočnímu nárazu, je velmi lehká a tak vhodná pro přenášení mezi vozidly. Opěradlo je možné polohovat a díky přidržovačům popruhů dítko velmi snadno do autosedačky položíte. Sedačka má mimo jiné i certifikaci TUV pro leteckou přepravu. Britax Eclipse

Kde koupit?

Britax Römer King II pořídíte za parádní cenu okolo 4 000 Kč. Za tuto cenu můžete očekávat integrovanou boční a přední ochranu pro bezpečnou jízdu, čtyři naklápěcí polohy, výškově nastavitelnou opěrku hlavy, 5-bodový pás a mimo jiné i patentovaný systém upínání bezpečnostních pásů. Autosedačku pak připevňujete pomocí pásů automobilu, Isofix základnu pořídit nelze. Zároveň sedačku umisťujete pouze po směru jízdy.

Britax Römer je poměrně známý širokou škálou barevných kombinací. Pro holčičky nabízí krásnou Wine Rose nebo Burgundy Red. Pro chlapce zase například Moonlight Blue.

Britax Römer King autosedačka

Kde koupit?

I u velmi oblíbeného výrobce Maxi-Cosi najdete v této kategorii zajímavou autosedačku – model Tobi 2019. Vlastnostmi autosedačky jsou:

 • ergonomický design,
 • ochrana proti bočnímu nárazu,
 • 5-bodový pás,
 • 5 polohovatelných pozic,
 • 7 pozic ramenních pásů a opěrky hlavy,
 • snímatelný potah,
 • Side Protection System (vylepšená ochrana v případě bočního nárazu),
 • indikátor správného tažení pásu.

Model Tobi je dále vybaven speciálním systémem automatického otevírání pásů, které vám usnadní a urychlí upoutání dítěte do sedačky. Tuto autosedačku není možné upevnit do auta pomocí základny Isofix. Výčet barevných kombinací najdete zde.

Maxi Cosi Tobi autosedačka

Kde koupit?

Máte zájem přesně o tento model, ale odrazuje vás připevnění autosedačky a chybějící základna Isofix? Můžete si připlatit cca 2000 Kč a zakoupit model Tobifix 2019, který je o systém Isofix doplněn. Vybírat můžete z pěti barevných provedení.

Maxi Cosi Tobifix autosedačka

Kde koupit?

 

Všechny výše zmíněné autosedačky splňují bezpečnostní normu ECE R44. Nyní se ale dostáváme k modelům, které jsou již o kousek dále a splňují doplňující normu ECE R129 i-Size. A co to znamená? Větší bezpečnost pro vaše dítě, jelikož tyto autosedačky je možné umístit i proti směru jízdy.

 

Avionaut Aerofix se řadí mezi moderní autosedačky, u kterých je možné umístění jak ve směru tak proti směru jízdy. Komfort dítěte zajišťuje důmyslně řešená ventilace, která je uvnitř sedačky a dítě se tak zbytečně nepotí. Sedačka je rovněž vybavena základnou Isofix, nastavitelnou opěrkou hlavy a náklonu. Díky kombinaci EPP, PP, PA a paměťové pěny, které v případě nárazu absorbují přetížení, se nemusíte bát o bezpečí vašeho dítěte. Autosedačku pořídíte za cenu mezi 5 000 – 6 000 Kč v šesti barevných kombinacích.

Avionaut Aerofix 2019 autosedačka

Kde koupit?

Společnost založená v Norsku BeSafe získala řadu ocenění nejen v crash testech, a proto zde ráda uvedu autosedačku iZi Comfort X3. Sedačku instalujeme po směru jízdy a instalaci provádíme pomocí 3-bodového pásu. Připevnění je díky unikátnímu systému vedení pásu velmi jednoduché. Samotné dítě je pak připásáno 5-bodovými polstrovanými pásy. Samozřejmostí jsou různé bezpečnostní prvky. Sedačku je rovněž možné polohovat a velkým plusem je, že při nastavení většího sklonu sedačky již nemusíte nijak upravovat pásy dítěte.

Sedačku je rovněž možné zakoupit se základnou ISOFIX
BeSafe iZi Comfort X3

Kde koupit?

Super funkce najdete u otočné sedačky Maxi-Cosi AxissFix 2019, která za cenu kolem 10 000 Kč nabízí:

 • možnost otočení sedačky o 360° díky kterému dítě snadněji upoutáte,
 • pěti bodový pás,
 • jednoduché nastavení pásů, které se dají připevnit na háčky a nebudou vám tak při usazování dítěte překážet,
 • indikátor správné výšky, který vám signalizuje kdy je potřeba autosedačku otočit po směru jízdy,
 • systém Isofix a indikátor správného upevnění,
 • systém Top Tether (další možnost připevnění autosedačky pomocí třetího kotvícího bodu),
 • a mimo jiné velký výběr barev.

Maxi-Cosi AxissFix autosedačka

Kde koupit?

Mým velkým favoritem v této kategorii je autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size. Sedačku je rovněž možné otočit o 360°. Za podobnou cenu jako výše zmíněného konkurenta vám dále nabídne 12 naklápěcích poloh ve směru i proti směru jízdy, technologii SICT inside, snadnou instalaci díky Isofixu a opěrné noze, zvětšení místa pro nohy, pěti bodový pás a mimo jiné i odnímatelný a pratelný potah. Vybírat můžete ze sedmi základních barevných kombinací. Nechybí ani mé oblíbené barvy u tohoto výrobce určené pro holčičky jako jsou Wine RoseBurgundy Red.

Britax Romer Dualfix M autosedačka

Kde koupit?

V případě, že byste si chtěli připlatit za prémiový materiál potahu (Marble nebo Crystal) očekávejte navýšení ceny o rovných tisíc korun.

Britax Romer Dualfix M crystal_Black autosedačka

Kde koupit?

Následující sedačka je pro mě takové malé Ferrari – je krapet dražší než její konkurenti, ale díky mnoha propracovaným detailům si ji prostě zamilujete (osobní zkušenost). Řeč je o Nuně Prym, kterou sice řadíme do skupiny 0-18 kg, ale její pořízení bych zvažovala opravdu až poté, co vaše ratolest odroste z vajíčka. Sedačka je kombinovaná – použití je možné proti směru jízdy, ale od určité výšky i po směru. Instalace pouze pomocí isofix základny, natočení bokem pro snadnější usazení nebo vyndání dítěte, pětibodové pásy a mnoho pozic opěrky hlavy nebo sklonů samotné autosedačky. Velkým benefitem je příjemný potah, ve kterém se dítě tolik nepotí, boční ochrana nebo třeba paměťová pěna díky které bude díte v bezpeční a jízda pro něj bude velmi pohodlná. Pomyslnou třešinkou na dortu je pak náhradní potah, který je u autosedaček velmi špatně sehnatelný a poměrně dost drahý.

Nuna prym

Kde koupit?

A když už přirovnávat k automobilům, tak tu mám jeden malý Rolls-Royce mezi autosedačkami do 18 kg. Řeč je o BeSafe iZi Twist i-Size, která je sice finančně už hodně vysoko, ale jedná se o opravdu velmi kvalitní a propracovanou autosedačku.

Nespornou výhodou je Universal Level Technology, které vám pomůže vyrovnat sklon sedačky v automobilu a tím tak nastavit nejlepší možnou pozici autosedačky. Sedačka dále nabízí výjimečný komfort díky nastavení opěrky hlavy a pozicím sklonu, dvojitou odnímatelnou vložku a mnoho dalších vychytávek. Barevné kombinace naleznete zde.

BeSafe iZi Twist i-Size Kde koupit?Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *