Hračky

Hračky

Blíží se svátek, narozeniny nebo jen chcete pořídit pro vaší ratolest novou hračku? Níže vám nabízím několik mých doporučení rozdělených do věkových kategorií. Většinu hraček doporučuji na základě osobní zkušenosti.

Hračky 0-5m+

Pro takto malé miminko nemá asi moc smysl vymýšlet hromadu vánočních dárků, ale pokud přeci jen chcete nějakou tu drobnost své ratolesti darovat, doporučuji zabrouzdat mezi interaktivní hračky. U nás jsou velmi oblíbené ty od značky Bigjigs nebo Hencz Toys, které jsem již doporučovala v tomto příspěvku.

BIGJIGS TOYS labyrint Aktivní koule

Kde koupit?

Rovněž jsou super na hraní různé textilní koule, které mají různé úchytky nebo tkaničky nebo měkké pískací knížky, které může miminko i strkat do pusy. Knížky obecně jsou u nás velmi populární. Když je dcera nevrlá kvůli zoubkům nebo se večer už blíží čas spánku vždy šáhneme po nějaké pohádce nebo říkankách, u kterých se uklidní a na chvíli ji to zabaví.

Dále mohu vřele doporučit zrcátko od Fischer Price. Je rozkládací a pomocí suchého zipu jej zase rychle zavřete – skvělé na cestování. Jedna strana je šustivá, druhá píská. Za nás super!

Mattel Fisher Price zrcátko opička

Kde koupit?

6m+

Přibližně v tomto věku se už bude vaše dítě obracet na bříško, možná i zpět. Bude objevovat své nožičky a poléhavat na boku. Je čas na hraní pořídit nějakého plyšáka, se kterým si vyhraje právě ve zmiňovaných polohách.

Velmi oblíbeným pomocníkem je od Fisher Price mluvící pejsek a nově i pejskova sestřička. Hračku uvítáte i v pozdějším věku, kdy začne dítě mluvit, protože plyšák vyhrává nejen veselé písničky, ale umí i různé fráze a základní slova.

Mattel Fisher Price Mluvící pejsek

Kde koupit?

Další interaktivní a zároveň rostoucí hračkou je Fisher Price stoleček, který má mnoho funkcí. Malým objevitelům jen nepřiděláte nohy a mohou si s ním hrát i na zemi.

Mattel Fisher Price Pejskův stoleček

Kde koupit?

Ano, jsem velký fanda i značky Fisher Price. Ve většině případů se jedná o jeden velký barevný kýč, ale děti tyto hračky milují a opravdu si s nimi vyhrají. Z nabídky jejich hraček mě dále zaujala Lama, která je vhodná pro hru na bříšku nebo Liška, která má dítě motivovat k lezení.

Fisher Price Lama pro hru na bříšku

Kde koupit?

Větší množství funkcí než u lamy najdete u zebry od K´s Kids. Zebra je větší a mezi hrací prvky patří různá chrastítka, motorický labyrint, kousátka, ale i různé druhy materiálu, které zaujmou dítě na dotek.

K´s Kids Velká zebra RYAN

Kde koupit?

V následujících dnech (nebo možná týdnech) očekávejte doplnění ve věkové kategorii 1+, 2+, 3+ a 6+.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *