Knižní tipy I. – těhotenství a porod

Knižní tipy I. – těhotenství a porod

V dnešním článku vám přináším doporučení knih o těhotenství a porodu, které jsem četla a přišly mi svým obsahem zajímavé a přínosné. Čtení jsem měla odjakživa v oblibě, a proto hned na začátku mého těhotenství jsem si pořídila několik knih, které mě zaujali nebo jsem na ně narazila díky doporučení ostatních maminek.

Úplně první publikace, kterou jsem přečetla byla Kniha o těhotenství a dítěti od Antonína Pařízka (3. vydání). Kniha je sice starší, ale i v tomto roce mi přišla poměrně aktuální. Je rozdělena do jedenácti kapitol, ve kterých najdete vše od plánovaného rodičovství až po kojení a očkování. Průběh těhotenství je zde nastíněn z počátku po týdnech a od druhého trimestru po měsících. Líbilo se mi čtení o tom jak se miminko každý týden vyvíjí a dále informace, co mě který měsíc může čekat. V kapitolách za příslušné měsíce najdete vypsané drobné potíže, které jsou s těhotenstvím spojené, a tak vás nic nezaskočí. V knize se také dozvíte něco o životosprávě, cvičení nebo těhotenské cukrovce. V dalších kapitolách najdete informace o porodu, novorozenci a šestinedělí a mimo jiné i o kojení.

Třetí vydání jsem zakoupila na jaře 2018 a je již vyprodané. Autor totiž v roce 2015 knihu aktualizoval a znovu vydal ve třech dílech. Jednotlivé díly zakoupíte zde: 1. díl – těhotenství, 2. díl – porod, 3. díl – dítě. Knihy jsou rovněž k zakoupení za zvýhodněnou cenu v setu.

Kniha o těhotenství, porodu a dítětiZobrazit recenzePorovnat ceny eshopů

Velmi hezké zpracování má také publikace Nová velká kniha o mateřství. Tuto knihu vřele doporučuji.

Nový velká kniha o mateřstvíZobrazit recenzePorovnat ceny eshopů

Pokud zvažujete různé alternativy porodu a rádi byste rodili co nejpřirozeněji (bez nutné medikace, s vlastní porodní asistentkou, apod.) doporučuji přečíst knihu Jemný porod, jemné mateřství. Na můj vkus je sice kniha až moc podrobná – najdete zde totiž dlouhé pasáže, které vám přibližují jak se rodilo v minulosti a rovněž si přečtete mnoho informací ze statistik – přesto ale velmi přínosná. Já osobně tyto části přeskakovala a z knihy si odnesla jen to, co bylo podstatné pro mě.

Jemný porod jemné mateřstvíPorovnat ceny eshopů

Pokud máte z porodu strach a nebo opět chcete docílit co nejpřirozenějšího procesu při zrození vašeho dítěte mrkněte na knihu Hypnoporod. Z názvu se možná zhrozíte, že při porodu přeci nebudete mít vedle sebe hypnotizéra! Ale nebojte, tato metoda funguje úplně jinak. Za pomocí této metody byste měla dojít k hlubokému uvolnění a zároveň k „odpojení“ racionálního vnímání (bolest tak vnímáte jinak). Tuto knihu mi doporučila kamarádka, která díky ní zažila velmi krásný porod. Osobní  zkušenost ale bohužel kvůli velmi komplikovanému porodu nemám.

HypnoporodZobrazit recenzePorovnat ceny eshopůNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *