Nejlepší kočárky na běhání a inline brusle

Nejlepší kočárky na běhání a inline brusle

Pokud se řadíte do kategorie velmi aktivních rodičů a neumíte si představit den bez vyběhnutí nebo in-line bruslí, nemusíte po narození miminka zoufat. Níže najdete několik mých tipů na sportovní kočárky, které jsou pro tyto aktivity vhodné a nebudou vás ani dítě nijak v činnosti omezovat.

Úplnou špičkou na trhu jsou za mě kočárky od značky Thule. Patří sice mezi ty nejdražší, ale kvalitou zpracování a jejich parametry prostě nemají konkurenci. Konstrukce kočárků jsou bytelné, ale zároveň velmi lehké. Oproti jiným značkám pak také nabízí vysokou nosnost.

Na upravené pěší cesty se asi nejvíce hodí model Urban Glide 2, který má odlehčenou a zároveň odpruženou konstrukci. Má velká kola, přední kolo je otočné s možností fixace. V případě, že plánujete procházku větším terénem, určitě tak přední kolo zaaretujte. Samozřejmostí vybavení je polohovatelná rukojeť, integrovaná ruční brzda i pětibodový pás. Polstrované sedadlo s odvětráváním je polohovatelné do několika pozic. Nemusíte se bát ani skládání, je opravdu jednoduché a rychlé. Díky vysoké nosnosti (34 kg) kočárek využijete několik let. Jako nevýhodu spatřuji krátký jistící pásek. S tímto problémem se ale bohužel setkáte u všech typů těchto kočárků. Kočárek je možné zakoupit v barvě modré, černé, tmavě šedé a červené.

Thule Urban glide 2 sportovní kočárek

Zobrazit recenzePorovnat ceny eshopů

Thule Glide 2 oplývá stejnými parametry jako jeho výše zmíněný sourozenec. Rozdíl zde najdete pouze v předním kole, které je větší a není otočné, ale PEVNÉ. S tímto kočárkem se tak nemusíte bát zdolávání větších nerovností.

Thule Glide 2 sportovní kočárek

Zobrazit recenzePorovnat ceny eshopů

Vysokou nosností do 35 kg se může pyšnit i sportovní kočárek Baby Jogger City Summit X3. Tento model mimo jiné nabízí i patentovaný systém nezávislého zajištění kol, které by mělo usnadnit jízdu po nerovnostech. Kočárek je odpružený. Přední kolo je otočné a zafixovat jej můžete pohodlně na rukojeti kočárku. Nechybí zde samozřejmě ani ruční brzda, polohovací polstrovaná opěrka zad nebo pětibodový pás. Kočárek je možné zakoupit i v černé barvě.

Baby Jogger City Summit X3 sportovní kočárekPorovnat ceny eshopů

Od stejného výrobce rovněž můžete pořídit model City Elite, který je kvůli menším kolečkům spíše vhodnější na městské zpevněné stezky. Ostatní vlastnosti kočárku jsou jinak velmi podobné. Barevná provedení: červená, černá, béžová a tmavě modrá.

Baby Jogger city elite 2019 sportovní kočárek Porovnat ceny eshopů

I přes nižší nosnost 17 kg určitě stojí za zmínku i sporťák od značky Britax Römer model BOB Revolution PRO. Kočárek působí velmi sportovním vzhledem a stejně jako jeho konkurenti vám nabídne odpruženou konstrukci, velká kola – přední otočné s aretací, ruční brzdu, nastavitelnou rukojeť, polohovatelnou opěrku zad, pěti bodový pás a mimo jiné i třeba reflexní prvky. Britax Römer Bob Revolution pro

Porovnat ceny eshopů

Pokud chcete s kočárkem sportovat, ale zároveň za něj nechcete platit velké částky, můžete mrknout na Hauck Runner 2020, který za částku kolem 5 000 Kč nabízí docela dost muziky. Nosnost kočárku uvádí výrobce až 25 kg a nechybí mu velká kola (přední kolo je otočné s fixací), nastavitelná výška rukojeti, polohovatelná opěrka zad (pozor – zadní část tvoří pouze síťovina) a pětibodový pás. Kočárek se snadno skládá a nezabere vám tolik prostoru v kufru. Za tuto cenu ale rozhodně nečekejte ruční brzdu, která je za mě například u in-line bruslí nutností. 

Hauck Runner 2019 sportovní kočárek

Porovnat ceny eshopů

A jaký kočárek ke sportovním účelům využíváte vy? Podělte se s námi o vaši zkušenost níže v komentáři.1 komentářů ke článku “Nejlepší kočárky na běhání a inline brusle”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *