Autosedačka 9-18 kg

Autosedačka 9-18 kg

Autosedačky ve váhové kategorii 9-18 kg budete pořizovat až poté, co se vaše miminko již nevejde do tzv. vajíčka nebo přesáhlo váhu cca 9 kg (u vajíček se uvádí váha 9-13 kg, ale ve většině případech dítě autosedačku dříve přeroste než dosáhne nejvyšší uvedené váhy). Jedná se tak většinou o děti v batolecím věku, která se již umí sama posadit, ale stále v autosedačce potřebují oporu hlavy. Využití očekávejte cca do 4 let věku dítěte.

Níže najdete můj doporučený výběr rozdělený na autosedačky splňující normu ECE R44 a dále ECE R129 i-Size. Obě normy zahrnují mnoho přísných podmínek, které autosedačky musí splňovat. Druhá uvedená norma je ale rozšířená a splňují ji autosedačky, které je možné umístit i do protisměru. Výběr je seřazený dle ceny vzestupně.

Britax Römer King II 2019 pořídíte za parádní cenu okolo 4 000 Kč. Za tuto cenu můžete očekávat integrovanou boční a přední ochranu pro bezpečnou jízdu, čtyři naklápěcí polohy, výškově nastavitelnou opěrku hlavy, 5-bodový pás a mimo jiné i patentovaný systém upínání bezpečnostních pásů. Autosedačku pak připevňujete pomocí pásů automobilu, Isofix základnu pořídit nelze. Zároveň sedačku umisťujete pouze po směru jízdy.

Britax Römer je poměrně známý širokou škálou barevných kombinací. Pro holčičky nabízí krásnou Wine Rose nebo Burgundy Red. Pro chlapce zase například Moonlight Blue nebo limitovanou edici Comic Fun, která je ale o pár stovek dražší.

Britax Römer King autosedačka

Zobrazit recenzeKde koupit?

Mnou velmi oblíbený výrobce Maxi-Cosi vám za cenu 5 000 Kč nabídne model Tobi 2019. Vlastnosti autosedačky:

 • ergonomický design,
 • 5-bodový pás,
 • 5 polohovatelných pozic,
 • 7 pozic ramenních pásů a opěrky hlavy,
 • snímatelný potah,
 • Side Protection System (vylepšená ochrana v případě bočního nárazu),
 • indikátor správného tažení pásu.

Model Tobi je dále vybaven speciálním systémem automatického otevírání pásů, které vám usnadní a urychlí upoutání dítěte do sedačky. Tuto autosedačku není možné upevnit do auta pomocí základny Isofix. Výčet barevných kombinací najdete zde.

Maxi Cosi Tobi autosedačka

Zobrazit recenzeKde koupit?

Máte zájem přesně o tento model, ale odrazuje vás připevnění autosedačky a chybějící základna Isofix? Můžete si připlatit cca 1 000 Kč a zakoupit model Tobifix 2019, který je o systém Isofix doplněn. Vybírat můžete z pěti barevných provedení.

Maxi Cosi Tobifix autosedačka

Kde koupit?

Za cenu okolo 6 700 Kč je pak možné pořídit Britax Römer Safefix Plus 2019. Autosedačku jejíž součástí je i základna Isofix pro bezpečnější uchycení v autě. Díky zabudovaným indikátorům správnosti upevnění jak základny, tak podpůrné nohy se v žádném případě nemusíte obávat instalace. Dalšími vlastnostmi autosedačky jsou:

 • hluboké, ale měkce tvarované bočnice,
 • výškově nastavitelná opěrka hlavy,
 • 5-bodový pás se snadným nastavením,
 • otočný spoj Pivot Link, který se vyrovná s každým nárazem,
 • 4 polohy autosedačky,
 • snadno sundatelný a pratelný potah.

Britax Romer Safefix Plus autosedačkaZobrazit recenzeKde koupit?

Všechny výše zmíněné autosedačky splňují bezpečnostní normu ECE R44. Nyní se ale dostáváme k modelům, které jsou již o kousek dále a splňují doplňující normu ECE R129 i-Size. A co to znamená? Větší bezpečnost pro vaše dítě, jelikož tyto autosedačky je možné umístit i proti směru jízdy.

Avionaut Aerofix 2019 se řadí mezi moderní autosedačky, u kterých je možné umístění jak ve směru tak proti směru jízdy. Komfort dítěte zajišťuje důmyslně řešená ventilace, která je uvnitř sedačky a dítě se tak zbytečně nepotí. Sedačka je rovněž vybavena základnou Isofix, nastavitelnou opěrkou hlavy a náklonu. Díky kombinaci EPP, PP, PA a paměťové pěny, které v případě nárazu absorbují přetížení, se nemusíte bát o bezpečí vašeho dítěte. Autosedačku pořídíte za cenu mezi 5 000 – 6 000 Kč v šesti barevných kombinacích.

Avionaut Aerofix 2019 autosedačka

Kde koupit?

Super funkce najdete u otočné sedačky Maxi-Cosi AxissFix 2019, která za cenu kolem 10 000 Kč nabízí:

 • možnost otočení sedačky o 360° díky kterému dítě snadněji upoutáte,
 • pěti bodový pás,
 • jednoduché nastavení pásů, které se dají připevnit na háčky a nebudou vám tak při usazování dítěte překážet,
 • indikátor správné výšky, který vám signalizuje kdy je potřeba autosedačku otočit po směru jízdy,
 • systém Isofix a indikátor správného upevnění,
 • systém Top Tether (další možnost připevnění autosedačky pomocí třetího kotvícího bodu),
 • a mimo jiné velký výběr barev.

Maxi-Cosi AxissFix autosedačka

Kde koupit?

Mým velkým favoritem v této kategorii je autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size 2019. Sedačku je rovněž možné otočit o 360°. Za podobnou cenu jako výše zmíněného konkurenta vám dále nabídne 12 naklápěcích poloh ve směru i proti směru jízdy, technologii SICT inside, snadnou instalaci díky Isofixu a opěrné noze, zvětšení místa pro nohy, pěti bodový pás a mimo jiné i odnímatelný a pratelný potah. Vybírat můžete ze sedmi základních barevných kombinací. Nechybí ani mé oblíbené barvy u tohoto výrobce určené pro holčičky jako jsou Wine Rose, Fire Red nebo Burgundy Red.

Britax Romer Dualfix M autosedačka

Zobrazit recenzeKde koupit?

V případě, že byste si chtěli připlatit za prémiový materiál potahu (Marble nebo Crystal) očekávejte navýšení ceny o rovných tisíc korun.

Britax Romer Dualfix M crystal_Black autosedačka

Kde koupit?

Doplňující normu i-Size splňuje i další model od značky Maxi-Cosi Pearl Pro i-Size, který můžete zakoupit za cenu něco pod 6 000 Kč. Cena ale nezahrnuje potřebnou základnu Isofix 3wayFix, která sice stojí okolo 5 000 Kč, ale je zároveň kompatibilní s vajíčkem Peblle Plus, Rock nebo autokorbičkou Jade. Tato autosedačka tak bude nejvhodnější právě pro rodiče, kteří hledají náhradu za výše zmíněné modely. 

Autosedačka je v prodeji v devíti barevných kombinací včetně krásné růžovo-červené barvy (Marble Plum) pro holčičky. Díky světelné a zvukové kontrole na základně už nikdy nenainstalujete sedačku špatně. Samozřejmostí je nastavení výšky opěrky hlavy, ramenních popruhů a polohování sedačky do 4 pozic.

Maxi-Cosi Pearl pro i-size 2019 autosedačka

Kde koupit?

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *