Autosedačka 9-36 kg

Autosedačka 9-36 kg

V dnešním článku se budeme věnovat rostoucím autosedačkám ve váhové kategorii 9-36 kg. Tento typ autosedačky je vhodný od 9 měsíců až do 12 let, a proto je velmi oblíbenou a vyhledávanou alternativou rodičů. V případě pořízení této sedačky již nemusíte řešit žádnou jinou variantu produktu pro jízdu autem než vaše dítě úplně odroste. Zároveň ušetříte nějakou tu korunu, ale ne na úkor kvality výrobku. Díky velké oblíbenosti totiž někteří výrobci mezi kategorie úplně vypustili a zaměřují se pouze na tyto rostoucí.

Nejoblíbenějšími a velmi kvalitními autosedačkami, které vyhrály i různá ocenění jsou modely Pallas od značky Cybex, na které se podíváme podrobněji níže.

Cybex Pallas S-fix 2018 a 2019 jsou v tuto chvíli asi tím nejlepším co tento výrobce může nabídnout.

Tyto modely nabízí: 

 • regulovatelný bezpečnostní pult,
 • nastavitelný L.S.P. systém (zvýšená ochrana při nárazu z boku),
 • tří poziční naklápěcí opěrku hlavy, která zabraňuje přepadávání hlavičky dítěte dopředu,
 • polohovací funkce,
 • odvětrávání,
 • dodatečné upevnění ISOFIXem,
 • více místa pro dítě a zároveň autosedačka zabírá méně místa v autě.

Cybex Pallas S Fix 2019

Porovnat ceny eshopů

Oproti verzi M-Fix má tento model upravenou vnitřní ergonomii pultu a sedadla. Rovněž je upravena boční ochrana L.S.P., která v základní pozici již tolik nevyčnívá. 

Model z roku 2018 zakoupíte v tuto chvíli o pár stovek levněji než jeho nástupce. Mimo trochu pozměněného designu a jiných barevných kombinací by neměl být v autosedačkách žádný rozdíl.

Na své si přijdou i příznivci značky Ferrari, kteří si mohou zakoupit speciální edici Victory Black nebo Racing Red

Cybex Pallas S-fix Ferrari Racing red

Porovnat ceny eshopů

Topem číslo jedna na samotné Heurece je nižší třída autosedačky Cybex Pallas M-Fix SL 2019, kterou ale oproti výše zmíněnému modelu zakoupíte o několik tisíc levněji. Verze M-Fix SL rovněž nabízí lineární ochranu při bočním nárazu, nastavitelný bezpečnostní pultík, ISOFIX Connect nebo třeba naklápěcí opěrku zad. Nenajdete zde ale právě velmi žádnou tří poziční opěrku hlavy, která při spánku brání dítěti přepadnutí hlavičky dopředu.

Cybex Pallas M fix SL 2019

Zobrazit recenzePorovnat ceny eshopů

Pokud byste se nechtěli o tuto patentovanou vychytávku ochudit, můžete zakoupit model Pallas M-Fix 2018 nebo nejnovější řadu 2019.

Cybex Pallas M fix 2018

Zobrazit recenzePorovnat ceny eshopů

Zde uzavíráme pomyslenou čáru nad výrobcem Cybex a jdeme se podívat na další autosedačky, které rozhodně stojí za zmínku.

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT 2018 se nachází v hodnocení Heureky na třetím místě. Vašemu dítěti dopřeje vysoký komfort a maximum bezpečí nejen díky pětibodového pásu. Upevnit ji můžete buď pomocí systému ISOFIX nebo pásy automobilu. U autosedačky je samozřejmě možné nastavení opěrky hlavy i bočnice a systém SICT chrání vaše dítě proti bočnímu nárazu. K zakoupení je rovněž nejnovější model 2019.

Britax Römer Evolva 123 SL SICT 2018

Zobrazit recenzePorovnat ceny eshopů

Za zmínku rovněž stojí jedna z těch levnějších variant – sedačka od značky Zopa, model Carrera 2018, která je vybavena mírným polohováním jenž má zabránit padání hlavičky dopředu při spánku dítěte. Nabízí vylepšenou ochranu v případě bočního nárazu a pěti bodové pásy. Pásy stejně jako opěrku hlavy je možné výškově nastavit. Autosedačku nelze připevnit pomocí systému ISOFIX, ale pouze pásy vozidla.

Zopa Carrera autosedačka

Zobrazit recenzePorovnat ceny eshopů

A jako mé poslední doporučení z nižší cenové kategorie zmíním starší model z roku 2017 v doprodeji G-Mini Tutus 123. V ceně kolem 3 000 Kč je navíc zahrnut i bezpečností systém ISOFIX.

Vlastnosti autosedačky:

 • možnost polohování,
 • plná opěrka hlavy s kulatými boky,
 • pětibodový pás,
 • boční ochrana pro případný náraz z boku,
 • a mimo jiné pevná vyztužená konstrukce.

G-mini tutus 2017 autosedačkaZobrazit recenzePorovnat ceny eshopůNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *