Autosedačka 0-13 kg

Autosedačka 0-13 kg

Časy, kdy jste se báli cestovat s vašim narozeným miminkem jsou neodvratně pryč. Připevnění hluboké korby pouze pásem auta bylo za trest a miminko uvnitř vlastně nebylo zabezpečeno nijak. Zdá se vám to jako středověk? Ono to ale není zase tak dávno.

V následujícím článku naleznete doporučení na autosedačky ve váhové kategorii 0-13 kg. Jedná se tedy o autosedačky – vajíčka – pro ty nejmenší. Při výběru byl kladen důraz především na bezpečnost a praktickou stránku.

Nejoblíbenější autosedačkou s perfektní výbavou je rok starý model Cybex ATON 5 2018, u kterého nyní probíhá doprodej. K zakoupení tak rovněž najdete jeho nástupce se stejně skvělými parametry Cybex ATON 5 2019. Autosedačka je opatřena výškově nastavitelnou opěrkou hlavy, lineární ochranou při bočním nárazu, odnímatelnou vnitřní vložkou, sklápěcí sluneční stříškou a mimo jiné i třeba integrovaným nastavením výšky sedačky. Na základě nastavení výšky opěrky hlavy se automaticky nastaví i systém pásů. Obsluha je tak velmi jednoduchá a model je vhodný i pro velmi malá miminka.

Autosedačku můžete připevnit buď pomocí pásů nebo systému isofix. Sedačka je navíc díky možnosti zakoupení adaptérů kompatibilní s širokou škálou značek kočárků jako jsou například Bugaboo, Baby Jogger nebo Mamas & Papas. Cybex Aton 5 2019 vajíčko

Porovnat ceny eshopů

Dalším mým doporučením je dětská autosedačka Maxi-Cosi Pebble Plus 2019, kterou pořídíte v základních deseti barvách a je vhodná pro děti do 12 měsíců nebo do 75 cm. U tohoto modelu je brán velký důraz na bezpečnost, a tak není překvapením, že sedačka splňuje nejnovější normy i-Size (R129). Je opatřena systémem boční ochrany, tří bodovým bezpečnostním pásem a rovněž můžete nastavit i její výšku. Vajíčko můžete v autě připevnit bezpečnostním pásem vozidla nebo pomocí základny BabyFix, která je opatřena světelnými a zvukovými upozorněními pro správné připevnění. Samozřejmostí je také možnost dokoupení adaptérů na konstrukce různých značek kočárků jako například Bugaboo. Barevná provedení tohoto modelu najdete zde.

Maxi-Cosi Pebble Plus vajíčko

Porovnat ceny eshopů

Autosedačka Britax Römer Baby Safe 2 i-Size 2019 splňuje normu ECE R129 (I-size) a její užívání se doporučuje do 15 měsíců nebo výšky 83 cm. Stejně jako u výše zmíněných vajíček je i tento model opatřen ochranou proti bočnímu nárazu, vložkou pro novorozence, sluneční clonou a bezpečnostním pásem. Rovněž jako u sedačky Cybex Aton 5 můžete nastavit opěrku hlavy a popruhy pásu. Co Vám ale Britax Römer Baby Safe 2 i-Size 2019 nabídne navíc? Polohu vleže! Díky patentovanému naklápěcímu systému můžete polohu autosedačky uzpůsobit potřebám vašeho dítěte. Pomyslnou třešničkou na dortu je možnost výběru z neuvěřitelných 19 barevných kombinací – vyberete si tak opravdu každý.

Sedačku můžete v autě připevnit bezpečnostními pásy automobilu nebo pomocí základny.

Britax Römer Baby Safe 2 autosedačka

Porovnat ceny eshopů

V případě, že hledáte levnější variantu, která ale zároveň nabídne vašemu miminku požadované bezpečí a komfort vsaďte na Maxi-Cosi Cabriofix 2019Za cenu něco okolo 3 000 Kč má sedačka nastavitelnou výšku popruhů, systém boční ochrany, tří bodový pás, novorozeneckou vložku a stříšku proti slunci. K vajíčku je možné dokoupit základnu FamilyFix nebo EasyFix. První zmiňovaná základna vám navíc umožní vajíčko nastavit do 5 poloh a také ji následně můžete použít i pro autosedačku Pearl.

Maxi Cosi Cabriofix autosedačka

Porovnat ceny eshopů

Posledním doporučením je sedačka iZi Go Modular i-Size od skandinávského výrobce BeSafe, která je vhodná pro děti od 40 do 70 cm. Tento model také splňuje normu ECE R129 a do auta ji můžete připevnit buď tříbodovým pásem vozidla nebo pomocí báze iZi Modular, kterou následně využijete i u větší autosedačky pro děti do 4 let. Díky bočnímu vyztužení je sedačka velmi bezpečná a rovněž si můžete dle miminka uzpůsobit opěrku hlavy a přídavného polstrování.

BeSafe iZi Go Modular autosedačka

Porovnat ceny eshopů2 komentáře ke článku “Autosedačka 0-13 kg”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *